Drogi Użytkowniku!

W związku z odwiedzaniem i przeglądaniem naszych serwisów internetowych przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość to będą traktowane jak dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

  • Kto jest administratorem Twoich danych? Jeżeli jesteś naszym klientem, administratorem Twoich danych osobowych jest Zakład Drzewny Produkcyjno-Handlowo-Usługowy s.c. Podobnie, jeżeli wyraziłeś nam zgodę na otrzymywanie komunikacji marketingowej bądź na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych.
  • Z kim mogę się skontaktować w kwestiach związanych z przetwarzaniem moich danych osobowych? We wszelkich sprawa związanych z przetwarzaniem Twoich danych osobowych przez Zakład Drzewny Produkcyjno-Handlowo-Usługowy s.c.. możesz skontaktować się z nami pod adresem e-mail: info@zaklad-drzewny.pl
  • Jakie jest źródło moich danych - skąd są pozyskiwane? Co do zasady większość danych podajesz nam sam podczas rejestracji.
  • Jaki jest zakres przetwarzanych przez Zakład Drzewny Produkcyjno-Handlowo-Usługowy s.c. . Jeżeli jesteś klientem indywidualnym, potrzebujemy Twoje dane osobowe takie jak: imię, nazwisko, adres zamieszkania, aby móc zweryfikować Twoją tożsamość przed świadczeniem usług oraz do celów księgowości, do wystawiania faktur. Do wysyłki komunikacji marketingowej potrzebujemy Twojego adresu e-mail lub numeru telefonu czy też adresu zamieszkania, możesz również zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska - wtedy będziemy mogli w odpowiedni sposób personalizować nasze komunikaty. Zgoda na przetwarzanie danych w celach marketingowych obejmuje wszelkie informacje jakich nam udzieliłeś podczas współpracy z Zakład Drzewny Produkcyjno-Handlowo-Usługowy s.c.. Mogą to być np. Twoje dane identyfikacyjne (imię, nazwisko, płeć, miejscowość). Zapewniamy jednak, że dostęp do tych informacji mają jedynie upoważnione do tego osoby.
  • Jaki jest cel przetwarzania moich danych osobowych? Jako podmiot gospodarczy jesteśmy zobowiązany do prowadzenia i przechowywania dokumentacji związanej ze świadczonymi dla Państwa usług. Kontaktujemy się z Tobą pod podanym przez Ciebie numerem telefonu czy adresem e-mail, aby np. ustalać świadczone usługi, wysyłać istotne informacje, przypominać o terminach wygasania usług, domen, poinformować o konieczności odnowienia usługi. Jako administrator danych będący przedsiębiorcą mamy prawo do dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej i tym samym przetwarzania Twoich danych w tym celu. Możemy kierować do Ciebie komunikację marketingową dotyczącą działalności, w szczególności oferty, informacje o usługach, promocjach, wydarzeniach przez nas organizowanych. W zależności od Twojej decyzji, możemy wykorzystywać do tego Twój adres e-mail - wtedy wysyłamy komunikację na Twoją skrzynkę poczty elektronicznej lub/oraz numer telefonu - wtedy możesz otrzymywać od nas sms, mms czy połączenia przychodzące. Zapewniamy, że komunikaty te będziemy wysyłać z taką częstotliwością i w taki sposób, aby nie były one dla Ciebie uciążliwe; jednocześnie możesz w każdej chwili poinformować nas, że nie chcesz otrzymywać od nas takich treści - wtedy zablokujemy ich wysyłkę, zgodnie z Twoim żądaniem.
  • Komu przekazywane są moje dane osobowe? Jako podmiot gospodarczy dbamy o poufność Twoich danych. Z uwagi na konieczność zapewnienia nam odpowiedniej organizacji np. w zakresie infrastruktury informatycznej czy bieżących sprawach dotyczących naszej działalności jako podmiot usługowy, jak również realizacji Twoich praw jako klienta, Twoje dane osobowe mogą być przekazywane następującym kategoriom odbiorców: 1. innym podmiotom usługowym, współpracującym z Zakład Drzewny Produkcyjno-Handlowo-Usługowy s.c. . w celu zapewnienia ciągłości usług oraz dostępności odpowiednich materiałów, 2. dostawcom usług zaopatrujących w rozwiązania techniczne oraz organizacyjne, umożliwiające przesyłanie ofert oraz usług oraz zarządzanie naszą infrastrukturą serwerową (w szczególności dostawcom usług teleinformatycznych), 3. dostawcom usług wspierających w obszarze marketingowym (agencje reklamowe, agencje badawcze, firmy realizujące wysyłkę sms oraz e-mail), 4. dostawcom usług prawnych i doradczych oraz wspierających w dochodzeniu należnych roszczeń (w szczególności kancelariom prawnym), 5. osobom upoważnionym przez Ciebie w ramach realizacji Twoich praw Klienta.
  • Czy moje dane są przekazywane poza Unię Europejską? Twoje dane osobowe nie są przekazywane do odbiorców w państwach trzecich, tj. poza Europejskim Obszarem Gospodarczym (EOG) lub do organizacji międzynarodowych.
  • Przez jaki czas przetwarzane są moje dane osobowe? Jeżeli jesteś naszym Klientem i utworzyliśmy Twoją dokumentację, mamy obowiązek przechowywania jej co najmniej przez okres 20 lat od dnia dokonania w niej ostatniego wpisu. Z zastrzeżeniem tego terminu, jeżeli dane były przez nas przetwarzane w celu dochodzenia roszczeń (np. w postępowaniach windykacyjnych) przetwarzamy dane w tym celu przez okres przedawnienia roszczeń, wynikający z przepisów kodeksu cywilnego. Wszelkie dane przetwarzane na potrzeby rachunkowości oraz ze względów podatkowych przetwarzamy przez 5 lat liczonych od końca roku kalendarzowego, w którym powstał obowiązek podatkowy. Jeżeli wyraziłeś nam zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych, przetwarzamy Twoje dane od chwili wyrażenia zgody do czasu jej cofnięcia. Po upływie wyżej wymienionych okresów Twoje dane są usuwane lub poddawane anonimizacji.
  • Czy podanie danych jest moim obowiązkiem? Korzystanie z naszych usług jest w pełni dobrowolne, jednakże jako podmiot gospodarczy jesteśmy zobowiązani do prowadzenia dokumentacji w sposób określony przepisami prawa, w tym do oznaczenia tożsamości klienta z wykorzystaniem jego danych osobowych. W takim przypadku niepodanie danych może skutkować odmową realizacji usługi np. rejestracji domeny czy wykonania zlecenia. Również ze względów rachunkowych czy podatkowych posiadamy obowiązek prawny przetwarzania Twoich danych, brak ich podania może skutkować np. niemożnością wystawienia faktury czy imiennego rachunku na Twoją rzecz. Jeżeli podajesz nam swój numer telefonu czy adres e-mail, odbywa się to na zasadzie dobrowolności - ich niepodanie uniemożliwi jednak wysyłania przyponień o wygasających usługach. Wyrażenie którejkolwiek ze zgód marketingowych również odbywa się na zasadzie dobrowolności. Oznacza to, że odmowa ich udzielenia nie uniemożliwia skorzystania z usług administratora i jednocześnie masz prawo do odwołania wyrażonej nam zgody w dowolnej chwili. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami poprzez e-mail czy odwiedzisz naszą placówkę.
  • Jakie mam prawa? Jako administratorzy Twoich danych, zapewniamy Ci prawo dostępu do Twoich danych, możesz je również sprostować, żądać ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także skorzystać z uprawnienia do złożenia wobec Zakład Drzewny Produkcyjno-Handlowo-Usługowy s.c. sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych oraz prawa do przenoszenia danych do innego administratora danych. Jeżeli chcesz skorzystać z któregokolwiek z tych uprawnień - skontaktuj się z nami poprzez stronę internetową czy odwiedź nas w naszej siedzibie. Informujemy także, że przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorującego przestrzeganie przepisów ochrony danych osobowych. Definicje i skróty RODO - Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE; Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod nasz adres info@zaklad-drzewny.pl

Pozdrawiamy,

Zakład Drzewny Produkcyjno-Handlowo-Usługowy s.c. P. Kowalski, P. Kowalski, B. Kowalska, K. Kowalska